Kapat

DUYURULAR

Duyurular-Haberler
1) 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Döneminde fakültemizde verilmekte olan bütün dersler pandemi sonrası uzaktan eğitim kapsamına alınmış olup, yaz döneminde yüz yüze verilecek herhangi bir dersimiz bulunmamaktadır. 2) ERÜ üst yönetiminin aldığı kararlar çerçevesinde bu dönem ara sınavlar ödev şeklinde gerçekleşecektir. Hocalarınız ERUDM portalı üzerinden 8 Mayıs tarihine kadar ödev konularınızı ve açıklamalarını sizlere duyuracaktır. Hazırladığınız ödevleri size duyurulan ilgili ders hocasının ....@odev.erciyes.edu.tr adresine en geç 31 Mayıs'a kadar teslim etmiş olmalısınız. Ödevinizin hocaya ulaşmasına ilişkin hocanızdan teyit yazısı bekleyin ya da isteyiniz. 3) Final ve bütünleme sınavlarının Haziran ayı içerisinde online veya yüz yüze yapılma konusu netleşince sizlere web sitemizden de duyurulacaktır.
COVID-19 küresel salgınının bahar dönemi eğitimi başladıktan sonra ortaya çıkması yükseköğretim kurumlarındaki ders ekle-sil işlemlerinin sona ermesi, dönem sırasında bazı öğrencilerin uzaktan öğretime devam etme imkânlarının olmadığı da göz önünde bulundurularak, 31.03.2020 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında COVID-19 küresel salgını dolayısıyla: 1. Yükseköğretim kurumlarında önlisans, lisans ve lisansüstü düzeyde kayıtlı olup öğrenim gören öğrencilerin, kayıtlı oldukları yükseköğretim kurumlarından talep etmeleri halinde 2019-2020 eğitim öğretim yılı bahar döneminde kayıtlarının dondurulmasına ve kayıt dondurulan sürenin azami süreden sayılmamasına, 2. Bununla birlikte lisansüstü eğitimde tez aşamasında olan öğrencilerin; a) Tezlerinin konu, nitelik ve mahiyetlerinin müsait olması, ayrıca tezlerine uzaktan öğretimle devam etme imkânı bulunması durumunda tez döneminde öğretimlerine devam edebilmeleri ile kayıt dondurma işleminden yararlanıp yararlanamayacağı hususlarında ilgili tez danışmanın görüşü alınması kaydıyla üniversite yönetim kurulunca değerlendirilerek karar verilmesine, b) Bu süreçte tez döneminde olup azami süresi biten öğrenciler için eğitime ara verilen süre kadar ilave süre verilmesine, c) Tez teslim, savunma ve yeterlik sınav tarihlerinin belirlenmesinde küresel salgının etki süreci ve öğrencinin şartlarının dikkate alınmasına, tez savunma ve yeterlik sınavlarının "denetlenebilir ortam ve şartlarda gerçekleştirilmesi ve muhakkak kayıt altına alınması şartıyla" dijital imkânlar ile yapılabileceğine, bununla birlikte bu konuda erteleme ve kayıt dondurma imkânından da yararlanılabileceğine, 3. Bu kararların 2019-2020 eğitim öğretim yılı Bahar dönemi ile sınırlı olmasına, karar verilmiştir. Bu doğrultuda 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar yarıyılında ders kaydı yapmış ancak uzaktan öğretime devam etme imkânı bulunmadığı için derslere devam edemeyen Önlisans/Lisans/Lisansüstü düzeyde kayıtlı olan öğrencilerimiz 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar yarıyılında kayıt dondurmak için başvurularını dilekçe ile 30 Nisan 2020 Perşembe günü mesai bitimine kadar ogridbsk@erciyes.edu.tr elektronik posta adresine yapmaları gerekmektedir. İlgili öğrencilerimize önemle duyurulur.
Fakültemizin Değerli Öğrencileri, Yeni Corona Virüs salgını nedeniyle 2019-2020 eğitim yılı Bahar Dönemi akademik takvimimizde kalan eğitim süresinde eğitim sürecimiz YÖK'ün ve üniversitemiz üst yönetiminin yapmış olduğu açıklamalar çerçevesinde yeniden revize edilmiş olup; aşağıdaki tabloda açıklandığı şekilde gerçekleştirilecektir. Almış olduğunuz derslerle ilgili olarak sorularınız için gerek portal üzerinden gerekse mail yoluyla ilgili öğretim elemanı ile irtibata geçebilirsiniz. Selamlarımla. Prof. Dr. Şaban UZAY Dekan
Sevgili Öğrencilerimiz, Uzaktan öğretim süreçlerinde önlisans, lisans ve lisansüstü dersleri için kullanımı öngörülen https://erudm.erciyes.edu.tr/ portalı 30 Mart 2020 tarihi itibariyle kullanılmaya başlanacak olup, üniversitemiz tarafından sizlere verilen e-posta adresiniz ve şifrenizle sisteme giriş yapabileceksiniz. E-posta adresiniz ve şifrelerinizle ilgili problemlerinizin çözümü için erudm@erciyes.edu.tr adresine e-posta atabilirsiniz. YÖK Başkanlığı'nın da ifade ettiği gibi bahar döneminin teorik dersleri uzaktan öğretim olarak dönem sonuna kadar verilmeye devam edecek, uygulamalı dersler ve sınavlar ise yaz döneminde yüzyüze olarak yapılacaktır. Süreçle ilgili üniversitemiz web sayfası, fakülteler ve ilgili bölüm başkanlıklarımızın web sayfalarında ayrıntılı bilgiler verilecek olup, bu duyuruların dikkatle takip edilmesi gerekmektedir. Üniversitemizde ERUZEM üzerinden verilen ortak dersler (Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili, Yabancı Dil dersleri) önceden olduğu gibi aynen ERUZEM üzerinden senkron işlenmeye devam edecektir. Yabancı Diller Yüksekokulu ve İlahiyat Fakültesi bünyesinde verilen hazırlık sınıfı dersleri ise 06 Nisan 2020 tarihi itibariyle ERUZEM üzerinden senkron (eşzamanlı) verilmeye başlanacaktır. Bu konudaki hazırlıkların tamamlanmasının ardından ERUZEM Müdürlüğü tarafından ayrıntılı bilgilendirme yapılacaktır. Uzaktan öğretim portalı https://erudm.erciyes.edu.tr/ üzerindeki ders formatı asenkron (eşzamanlı olmayan) bir yapıda olup, ilgili derslerin materyallerine ulaşabilecek, öğretim elemanlarıyla etkileşimde bulunabilecek, sizlere verilecek ödev vb. gibi uygulamaları sisteme yükleyebileceksiniz. Devam zorunluluğunun aranmayacağı bu süreçte ders müfredatları haftalık olarak takip edilecektir. Esnek bir platform imkanından dolayı sisteme o hafta içerisinde sizlerin uygun zamanınızda giriş yapma ve ders içeriklerini inceleyip aksiyon alma imkanınız olacaktır. Derslerle ilgili ihtiyaç duymanız halinde bölüm/program başkanlıkları ile de iletişime geçebilirsiniz. Uzaktan öğretim süreçleri üniversitelerimiz için bilindik olmakla birlikte derslerin tamamının bu platforma taşınması beraberinde bazı sıkıntıları da getirebilecektir. Bu sıkıntıları minimum düzeyde tutmak için tüm akademik ve idari personelimiz elinden gelen maksimum gayreti göstermektedir. Olası öngörülemeyen durumları da sabır ve anlayışla aşmış olacağız. Verimli ve sağlıklı bir uzaktan öğretim süreci geçirmenizi temenni ediyor, başarılar diliyoruz. Rektörlük
Üniversitemiz Koronavirüs Hastalığına (COVID-19) tedbir amaçlı kampüs içerisinde dezenfekte çalışması başlattı. Kampüs yerleşkesi içerisinde personel ve öğrenciler tarafından sık kullanılan alanlarda Rektörlüğümüz tarafından Koronavirüs Hastalığı COVID-19’a tedbir amaçlı ilaçlama çalışmaları başlatıldı. Koronavirüs hastalığı şüphesi veya tanısı olmamasına rağmen tedbirlerin alındığı Üniversitemizde özel kıyafetli ekipler tarafından okullar, kantinler, araştırma merkezleri, öğrenci işleri merkezi, kütüphane olmak üzere personel ve öğrencilerin kullanım alanlarında dezenfekte çalışmaları yapılmaktadır. Üniversitemizde ortak kullanım alanlarında temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri periyodik olarak devam edecektir. Dezenfekte çalışmaları kapsamında fakültemizin sıkılıkla kullanılan ortak kullanım alanları, kütüphane, sınıflar, koridorlar ve öğretim üyeleri ofisleri görevlendirilen ekiplerce ilaçlandı.
Derslerde başarılı olup her dersten eksiksiz not alan öğrencilerimiz. Bizlere notlarınızı satabilirsiniz. Hem sizin için bir gelir kaynağı olur hemde daha düzenli ve gayretli çalışmanızı destekler. Eğer sizde not vermek isterseniz. Dönem başlarken veya sınavlara iki hafta kala bize isim yazdırmanız gerekmektedir.
Herhangi bi sebepten dolayı okulu uzatıp derslere katılamayıp not ihtiyacı duyanlar. Şehir dışındasınız ve nota ihtiyacınız mı var. Size notların PDF lerini gönderebiliriz. Not başı 5 TL ücret karşılığında böyle bir hizmet sunmaktayız. Online not sisteminden yararlanmak için bize ulaşınız.
Sizler için yeni bir web sayfası hazırladık. Yeni sitemizde artık kitaplarınızı önceden görüp fiyatlarına bakabilirsiniz. Duyurularımızı takip edip okuladaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Not listesi paylaşımımızla notlarınızı takip edebilirsiniz. Güncel fırsatlar kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. Sizide web sitemizi kullanmaya davet ediyoruz. Sizlerin ilgisiyle kendimizi daha da geliştireceğiz. Hepinize teşekkürler.